englsih
Ikony (1)

Sportovní gymnázium, Kladno, Plzeňská 3103

Atleti vezou bronz z Ostravy

V ostravské hale se konal tradiční Pohár sportovních gymnázií v atletice a SG Kladno nemohlo chybět. Do Ostravy odjela početná kladenská výprava a očekával se zajímavý souboj se sportovními gymnázii z celé ČR. Z hlediska individuálních výsledků si nejlépe vedla běžkyně Radana Lapáčková, která deklasovala na trati 1500m soupeřky rozdílem třídy a zvítězila. Na druhých místech se umístili Petr Hudeček na trati 200m a Šimon Černý ve vrhu koulí. Stejnou pozici vybojovala i štafeta na 4x200m ve složení Hausner, Šašek M.,Šidík, Hudeček. Na bronzové příčce se umístil tyčkař Šimon Paulíček a Barbora Kloučková v běhu na 3000m. Jelikož je Pohár SG soutěží družstev, více než individuální výsledky se počítají body do celkového pořadí sportovních gymnázií. I zde se SG Kladno výrazně dařilo, jelikož družstvo chlapců vybojovalo celkem 146 bodů a obsadilo cenné třetí místo. Družstvo děvčat skončilo těsně pod stupni vítězů na pátém místě. Oběma týmům blahopřejeme!