Ikony (2)
instagram (1)
facebook (1) (1)
englsih
Ikony (1)

Sportovní gymnázium, Kladno, Plzeňská 3103

Linz a muzeum budoucnosti 17.4.2024

Sekunda B a výběr sekundy A + tercie B navštívil muzea budoucnosti Ars Electronica Center. Měli jsme možnost vyslechnout ve speciální místnosti, jejíž akustika připomínala nahrávací studio úryvky různých skladeb. Na klavír nehrál žádný slavný virtuóz, ale umělá inteligence. Viděli jsme předměty vytvořené 3D technologií, z různých materiálů. Nejvíce zaujaly prostředky na ovládání lidského myšlení, úprava tváře a ovládání robotů jen pomocí pohybů. Vyzkoušeli jsme i kreslení různých objektů, skenování a rozpoznávání předmětů a loutky na nitích. Hlavní fígl spočíval v tom, jak zvládnout souhru jemných pohybů prstů, zápěstí i paže. Roboti, a tím pádem i loutky, pak správně reagovaly. A řadu dalších věcí.
To nejzajímavější, co Ars Electronica nabízí, jsme zažili v projekčním sále, kterému říkají Deep Space. Před sebou jsme měli projekční plochu velkou 16 x 9 metrů. Některé záběry tu ale promítali i na boční stěny sálu a na podlahu. A než spustili projektory, nasadili jsme si speciální brýle. Pomáhaly vytvořit iluzi prostoru. Záběry měly navíc vysoké rozlišení.
Po shlédnutí kina jsme měli možnost v muzeu ještě hodinu dát volný rozchod, kdy studenti mohli vyzkoušet vše, co je zaujalo a seznámit se i s dalšími věcmi.

Následující

Další aktuality