facebook (1) (1)
englsih
Ikony (1)

Sportovní gymnázium, Kladno, Plzeňská 3103

O víkendu 18.-19.6. se v Ostravě konalo MČR dorostu a juniorů v atletice. Studenti SG Kladno byli velmi úspěšní. Podařilo se jim vybojovat celkem 9 cenných kovů. Tereza Vlková vybojovala bronz ve skoku dalekém (582cm) a zlato v trojskoku juniorek (12.90m). Stejnou medailovou sbírkou se může pyšnit i juniorka Tereza Lamačová, bronz na trati 100m (11.85) a zlato na dvojnásobné distanci v čase 23.90. Dvě stříbrné medaile si na krk pověsila běžkyně Radana Lapáčková na tratích 2000m př. (7:01.59) a 3000m (10:34.82). Stříbro dokázala vybojovat oštěpařka Natálie Gengelová výkonem 45.11m. Bronzovou medaili v těsném finiši nakonec urval junior Jan Ullman na trati 400m (48.27). Ze stříbrné medaile se zaslouženě radovala i štafeta dorostenců na 4x100m ve složení: Jícha, Šašek, Hausner, Mráček (43.35). Těsně pod stupni vítězů, skončila na čtvrtém místě v osobním rekordu tyčkařka Natálie Krubová (360cm), stejné umístění zaznamenal i čerstvý maturant Kryštof Hrazdira v hodu kladivem juniorů (62.12m). Na nepopulární „bramborové“ pozici se pak seřadily celkem tři štafety: 4x400m junioři – Dvořák, Hřích, Mezera, Ullman (3:22.66), 4x400m dorostenci Hausner, Šašek, Hudeček, Mráček (3:28.81) a 4x400m juniorky – Havlová, Vlková, Lamačová, Nováková (3:56.24). Pátou příčku obsadil junior Marián Dražan na trati 1500m (4:02.17) a juniorský čtvrtkař Tomáš Majer (49.15). Na šestém místě se umístila výškařka Kristýna Dvořáková mezi juniorkami (168cm).

Všem úspěšným závodníkům a závodnicím blahopřejeme !