Ikony (2)
instagram (1)
facebook (1) (1)
englsih
Ikony (1)

Sportovní gymnázium, Kladno, Plzeňská 3103

SPORT NÁS SBLIŽUJE

V letošním školním roce do naší země zavítala skupina studentů z dánského gymnázia Vojens Gymnastik- & Idrætsefterskole, jehož ředitelem je Tommy Mikkelsen.

Cílem pobytu bylo seznámení studentů s českým prostředím, kulturou a v neposlední řadě se systémem českého vzdělávání na střední škole. Měli jsme to štěstí přivítat dánské studenty na našem sportovním gymnáziu, vysvětlit jim, jak to u nás chodí, ukázat jim prostory školy a zodpovědět všechny jejich dotazy. Vzhledem k tomu, že hlavními hesly dánského gymnázia jsou komunita, profesionalita a sport, jistě s naší školou našli mnoho společného.

Gymnázium Vojens je známo díky svému sportovnímu zaměření, a proto se dánští studenti začlenili do místních klubů. Skupina byla rozdělena do krasobruslení, ledního hokeje a jezdců motokár. Studenti prvních dvou skupin se zapojili do tréninkového procesu na zimním stadionu Hvězda Praha.

Zprostředkovatelem této poznávací akce byla společnost SEDPO Sport & Education s.r.o., která pomáhá studentům zvládat studium a sport současně. Zastoupena byla Davidem Ohnutkem, jenž působí v Dánsku poslední tři sezóny jako trenér U20.

Doufáme, že se u nás dánským studentům líbilo a do budoucna se můžeme těšit na další propojovací akce a spolupráci.

Následující

Další aktuality