englsih
Ikony (1)

Sportovní gymnázium, Kladno, Plzeňská 3103

Osm medailí z ostravské haly

O uplynulém víkendu přivítala ostravská hala vrchol letošní atletické halové sezóny – Halové MČR v atletice dorostu a juniorů 2023. Studentům SG Kladno v barvách atletického oddílu A.C. TEPO Kladno se nebývale dařilo a dokázali vybojovat celkem 8 medailí!

Největší úspěch zaznamenala ziskem dvou mistrovských titulů Tereza Vlková. V sobotu ovládla skok do dálky v novém osobním rekordu 614cm a v neděli výsledek zopakovala v trojskoku (12,83m). Další dvě medaile si na krk pověsila juniorka Radana Lapáčková, která první den soutěží ovládla trať 3000m v novém nejlepším českém výkonu časem 9:57,10. Následující den poté doběhla v těžkém závodu na 1500m na bronzové pozici (4.44,28). V jejích stopách se vydal junior Marián Dražan, který vybojoval dvě stříbrné medaile ve shodných disciplínách: 3000m (8:45,09) a 1500m (3:54,98). Pro stříbrnou medaili si doskočila tyčkařka Natálie Krubová, v napínavém závodě brala stříbro za výkon 358cm. Sbírku kladenských medailí uzavřela sprinterka Tereza Lamačová, ziskem bronzu na trati 60m juniorek (7.68). Těsně pod stupni vítězů, na nepopulární čtvrté příčce skončil dorostenecký koulař Šimon Černý výkonem 14.98m a na stejném místě doběhla i štafeta juniorů na 4x200m ve složení Hausner, Ullman, Mráček, Dvořák (1:30,06). Do finálové osmičky se vešla ještě Barbora Káňová v trojskoku dorostenek (11.10m).

Velmi podařené představení kladenských atletů znamenalo v celkovém medailovém součtu třetí místo mezi všemi kluby z celé ČR.

Všem úspěšných závodníkům a závodnicím blahopřejeme!