englsih
Ikony (1)

Sportovní gymnázium, Kladno, Plzeňská 3103

Úspěšné vystoupení atletů na Poháru sportovních gymnázií

Po roční pauze zavítal tradiční Pohár sportovních gymnázií do atletické haly v Ostravě. Sportovní gymnázium Kladno reprezentovalo celkem 30 atletů a atletek. Družstva chlapců i dívek bojovala do poslední disciplíny. Po sečtení konečných výsledků se mohla radovat především děvčata, která dosáhla na třetí příčku, chlapcům utekl bronz o pouhé dva body. Jedná se o nejlepší výsledek SG Kladno za posledních sedm let ! Z hlediska individuálních výkonů se nejvíce dařilo Tereze Vlkové, která dokázala zvítězit ve skoku dalekém (564cm) i trojskoku (12.59m) a zároveň byla členkou štafety na 4x200m (Nováková, Vlková, Alexová, Lamačová), ta obsadila druhé místo v čase 1:41.79. Zvítězit ve své disciplíně dokázala i Tereza Lamačová, jednalo se o trať 200m (24.30), druhé místo přidala na 60m (7.67) a ve štafetě. Radana Lapáčková nenašla přemožitelku na trati 1500m (4:45.92). Kryštof Hrazdíra stejným způsobem ovládl disciplínu hod břemenem (16,49m), třetí místo přidal ve vrhu koulí (12,54m). Na druhých místech skončili ve skoku o tyči Jan Hospodár (355cm) a Natálie Krubová (345cm), výškařka Kristýna Dvořáková (165cm) a štafeta chlapců na 4x200m ve složení: Mezera, Majer, Hudeček, Ullman (1:31.69). Na bodovaná místa dosáhlo dalších 16 atletů SG Kladno, což můžeme považovat za velký úspěch.

Všem závodníkům a závodnicím gratulujeme k úspěšné reprezentaci naší školy!